Studenten enthousiast over Kansen voor Koeien

Ruim 30 studenten van CAH Dronten, Groenhorst College Dronten en van Van Hall Larenstein Leeuwarden en Wageningen kwamen 16 februari bijeen op De Marke voor de aftrap van het KIGO-project ‘Kansen voor Koeien door Samenwerking’. In vier gemengde groepen gaan ze aan de slag met het mineralenmanagement op melkveebedrijven. Daarbij kunnen ze volop gebruik maken van de kennis en ervaring van Koeien & Kansen en het Landelijk Meetnet effecten Mestbeleid (LMM). Tijdens het introductierondje bleek dat de individuele verschillen in uitgangssituatie (kennis, ervaring en thuissituatie) en leerpunten groot is. Terwijl de een nog nooit van derogatie, of BEX gehoord had, had de ander het al over mestscheiding. Toch werd al snel duidelijk dat iedereen kansen ziet om zich met dit project verder te bekwamen. Na afloop waren de studenten vol lof over het verloop van de dag, waarbij afstemmen van de agenda’s voorlopig de grootste moeilijkheid lijkt. Uiteindelijk moet iedere student een bedrijfsmanagementverslag van een melkveebedrijf opleveren. Tijdens een afsluitend symposium van deze eerste projectronde op 1 juni moet iedere groep bovendien een, liefst prikkelende, presentatie geven.
KIGO staat voor de Regeling Kennisverspreiding en Innovatie Groen Onderwijs. Via deze regeling ondersteunt de Minister van de Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit groene onderwijsinstellingen bij het opstellen en uitvoeren van een gezamenlijke innovatieagenda.

Meer informatie bij Michel de Haan

Bericht geplaatst op 19 februari 2010

Oudste Nieuwsbericht Vorige Nieuwsbericht Overzicht alle Nieuwsberichten Volgende Nieuwsberichten Nieuwste Nieuwsberichten

© Verantwoorde Veehouderij - Wageningen UR Laatst bijgewerkt: 3-8-2011 .
Mail vragen en opmerkingen over de Verantwoorde Veehouderij - Website naar: webmaster.asg@wur.nl